Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIELUNIANIN PRZEMAWIAŁ W DREŹNIE [wideo]

WIELUNIANIN PRZEMAWIAŁ W DREŹNIEDelegacja z Wielunia wzięła udział w obchodach 67. rocznicy nalotów na Drezno. Zofia Burchacińska i Eugeniusz Kołodziejczyk - naoczni świadkowie bombardowania Wielunia 1 września 1939 do Drezna zostali zaproszeni przez lokalne władze. To nie pierwsza ich wizyta w mieście podobnie doświadczonym w czasie wojny jak Wieluń. Wzajemna współpraca trwa już kilka lat.

 

 

Najważniejszym punktem wizyty w Dreźnie było wygłoszenie przez Eugeniusza Kołodziejczyka kilkuminutowego przemówienia podczas uroczystości 67. rocznicy bombardowania Drezna. Eugeniusza Kołodziejczyka na placu zamkowym w centrum miasta słuchało kilka tysięcy osób.

Całe przemówienie jak również wywiad z Zofią Burchacińską i Eugeniuszem Kołodziejczykiem w którym szczegółowo opowiadają o wizycie w Dreźnie pokażemy w Temacie Tygodnia.

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.