Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

WIECZÓR POEZJI PRZY ŚWIECACH [wideo]

WIECZÓR POEZJI PRZY ŚWIECACH„Piwnicy pod Baranami” był poświęcony tegoroczny „Wieczór poezji przy świecach”, który tradycyjnie już zorganizowano w II LO im. Janusza Korczaka.

 

 

Na scenie zaprezentowało się kilkunastu uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Wcześniej wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Pawła Serafińskiego, który współpracuje z takimi gwiazdami, jak Urszula Dudziak czy Ewa Bem.

Zmagania uczestników oceniało czteroosobowe jury, którego przewodniczącą była Zofia Szymanek z Młodzieżowego Domu Kultury. W jury miała zasiąść także Joanna Osyda, aktorka znana z serialu „Majka”, która jest absolwentką II LO i sama kiedyś zdobyła nagrodę Grand Prix, w konkursie poezji. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły jej dotrzeć do Wielunia. Byli za to rodzice Asi, którzy przywieźli dla zwycięzcy upominek od córki. Przy okazji zdradzili także czym teraz zajmuje się Joasia.

Ostatecznie jury przyznało I miejsce Sandrze Czarnuch z MDK, II Natalii Szkudlarek także z MDK, a III Kindze Zygmunt z II LO. Wyróżnienia otrzymali:  Jagoda Majtyka(II LO), Aleksandra Majsiak(II LO), Bartłomiej Mucha(I LO), Patrycja Stasiak(MDK). Tradycyjnie już przyznao także nagrodę publiczności otrzymał jaTomasz Świgoń II LO. Swoje wyróżnienie przyznał także Paweł Serafiński. Podobnie jak jury nagrodził Sandrę Czarnuch.

reporter: Daniel Siniak, zdjęcia: Piotr Kuźnik

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.