Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

GMINA SZUKA OSZCZĘDNOŚCI W OŚWIACIE [wideo]

GMINA SZUKA OSZCZĘDNOŚCI W OŚWIACIETemat oszczędności w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Wieluń powrócił na forum Rady Miejskiej niemal równo rok po słynnej lutowej sesji kiedy to miano podjąć decyzję o likwidacji małych wiejskich szkół.

 

 

Ostry sprzeciw nauczycieli, rodziców i uczniów zaowocował tym, że do likwidacji nie doszło, ale już wtedy burmistrz Antczak zapowiadał, że nie odpuści. Prace nad reorganizacją oświaty zaowocowały przyjęciem przez radnych pod koniec ubiegłego roku specjalnego programu działań oświatowych na lata 2012-2016, który co prawda nie zakłada likwidacji szkół, ale cięcia środków w całym systemie ich funkcjonowania.

Temat powrócił na forum samorządu w świetle dyskusji nad podjęciem uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych niektórych nauczycieli.

Dyskusję o oszczędnościach w oświacie rozpoczął radny Mieczysław Majcher. 13 lutego skończyło się poważne i odpowiedzialne traktowanie uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół. Rozpoczął się proces degradacji wieluńskiej oświaty - alarmuje radny. - A ponieważ widzę brak zrozumienia w sprawie oświaty wśród większości radnych, składam rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji.

Zobacz fragment dyskusji radnych w materiale filmowym.

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża

 

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.