Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

O PROBLEMACH PGE DYSTRYBUCJA S.A. NA WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGO [wideo]

O SYTUACJI W PGE NA WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGOWczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Jednym z punktów obrad była sytuacja społeczna związana z przystąpieniem do realizacji programu optymalizacji pracy rejonów i posterunków energetycznych w PGE Dystrybucja S.A.

 


Na spotkaniu obecny był Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren - Witold Filipiński oraz Dariusz Łyczko (na zdjęciu) - przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Energetyk Łódź -Teren, który pytał swoich pracodawców o powody zmian i ich skutki dla pracowników PGE Dystrybucja S.A. Łódź-Teren. W odpowiedzi usłyszał, że zmiany nie spowodują redukcji etatów, a są wymuszone koniecznością oszczędzania.

Szefostwo firmy w dalszym ciągu podtrzymuje zamiar przekształcenia wieluńskiego zakładu w posterunek energetyczny, a co za tym idzie dość znaczne ograniczenie zatrudnienia. Do końca grudnia 2013 roku ma być 40 rejonów energetycznych (teraz jest ich 66) i 143 posterunków energetycznych (teraz – 218).

W spotkaniu w Łodzi wzięli również udział starostowie łaski i wieluński. Ten ostatni wraz z radnym powiatowym Franciszkiem Widerą przedstawili m.in. stanowisko powiatu wieluńskiego przyjęte przez radnych na ostatniej sesji w sprawie nie likwidowania zakładu energetycznego.

Więcej o tej sprawie powiemy już w Temacie Tygodnia, gdzie pokażemy całą rozmowę z Dariuszem Łyczko.

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.