Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Wydarzenia, wiadomości lokalne

NOWA WYSTAWA W WIELUŃSKIM MUZEUM [wideo]

NOWA WYSTAWA W WIELUŃSKIM MUZEUMW Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarto nową wystawę czasową pt. "Indianie amazońskiej dżungli". Autorem wystawy jest Eleonora Terenowicz, kustosz Muzeum Etnograficznego im. S. Udzieli w Krakowie, przy współpracy Jacka Kukuczki.

 

 

Na ekspozycji można podziwiać m.in. stroje wykorzystywane w róznego rodzaju obrzędach oraz naczynia codziennego użytku, broń, biżuterię, czyli podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa w amazońskiej dżungli. Wśród całego mnóstwa eksponatów zdecydowanie wyróżnia się usytuowana w centralnym miejscu figurka ducha topu.

O tym czego jeszcze można było dowiedzieć się i zobaczyć na wystawie, powiemy już w magazynie KULTURALNA TVK. W najbliższy weekend właśnie w tym programie obszerna relacja z wieluńskiej premiery indiańskiej ekspozycji, którą w Wieluniu będzie można oglądać do 15 kwietnia. 

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Marcin Pietrzak

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.