Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

AKTUALNE INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI I RODZICÓW

Ruszył Wieluński Portal Edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli, jak i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Na stronie http://oswiata.wielun.pl/ znajdziemy wszelkie informacje dotyczące placówek oświatowo - wychowawczych, prowadzonych przez gminę Wieluń.

Czytaj więcej...

DLA NAJLEPSZYCH WYRÓŻNIENIA I NAGRODY [VIDEO]

Jedną z coraz prężniej działających sekcji znajdujących się w ofercie Spółdzielczego Domu Kultury jest sekcja tenisa stołowego. W zajęciach można wziąć udział niezależnie od wieku, ale i tak najliczniejsza grupa fanów tenisa stołowego to dzieci i młodzież.

Czytaj więcej...

O SPOSOBACH SZERZENIA SIĘ ASF I BIOASEKURACJI

W wieluńskim starostwie odbyło się szkolenie na temat: „Zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)”. Celem szkolenia, które wspólnie zorganizowali starosta wieluński Andrzej Stępień oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii Grzegorz Łuczak. było przedstawienie realnego zagrożenia wynikającego z rozprzestrzeniania się ASF.

Czytaj więcej...

KONTROWERSYJNE NAPISY NA KLASZTORNYM MURZE

Choć mur okalający klasztor Sióstr Bernardynek nie znajduje się w samym centrum Wielunia, mieszkańcy tamtego rejonu miasta i oczywiście inni wiedzą doskonale co na nim się znajduje. A co się znajduje? Szeroka gama różnego rodzaju napisów, tudzież murali o niekoniecznie pozytywnym przesłaniu.

Czytaj więcej...

DLA NAJLEPSZYCH STATUETKI WIEŻ SUKCESU [VIDEO]

Trzecią edycję Gali dla Przedsiębiorców- „Wieluńskie Wieże Sukcesu” po raz pierwszy zorganizowano w nowej „Syrenie”. Symboliczne statuetki wręczono w kilku kategoriach: działalność społeczna, kultura, gospodarka, ekologia i sport. Trafiły one rzecz jasna do osób i instytucji, których działalność na rzecz miasta szczególnie wyróżniała się w minionym roku.

Czytaj więcej...

ZAINSTALOWALI CZUJNIK ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA [VIDEO]

To czym oddychamy ma niewątpliwie duże znaczenie dla kondycji naszego organizmu. Bezwietrzna, mroźna pogoda skutkuje tym, że często „czujemy” powietrze, które wdychamy. I nie jest ono czyste, choć w Wieluniu i tak jest nieźle. W sprawę czystości powietrza zaangażowało się ostatnio stowarzyszenie „Zielone Płuca Wielunia”. W jakim zakresie?

Czytaj więcej...

W PRZEDEDNIU MILIONOWYCH INWESTYCJI W WYSYPISKO [VIDEO]

O tzw. RIPOK- u wszyscy ci, którzy interesują się sprawami Wielunia i regionu z pewnością słyszeli. Żmudne i długie negocjacje miasta by wysypisku w Rudzie nadać taki właśnie status zakończone zostały sukcesem. Sukces jest na razie połowiczny, bo aby wszystko zagrało w wysypisko w  Rudzie trzeba jeszcze zainwestować kilka milionów złotych.

Czytaj więcej...

OD 20 LUTEGO NOWE NAZWY ULIC W WIELUNIU

Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wydał Zarządzenia Zastępcze w sprawie nadania nazw ulic. Zgodnie z nimi w Wieluniu zostaną zmienione nazwy trzech ulic oraz nazwa jednej ulicy w Rudzie. Zmiany wchodzą w życie dosłownie za chwilę, bo 20 lutego.

Czytaj więcej...

NOWE AUTO W OLEWINIE

Gmina Wieluń zakupiła nowy 9 osobowy samochód Volkswagen Transporter, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim (z najazdem szynowym). Auto będzie pracować dla 25 niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olewinie.

Czytaj więcej...

STOP SMOGOWI W WIELUNIU!

W akcję czystości powietrza w Wieluniu zaangażowało się ostatnio Stowarzyszenie „Zielone Płuca Wielunia”. Dzięki jego staraniom przy ul. Głowackiego zainstalowano specjalny czujnik mierzący stan powietrza. Zanieczyszczenia monitorowane na tej ulicy wędrują ku centrum miasta, a następnie dalej w kierunku południowym i wschodnim.

Czytaj więcej...

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.