Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

POKONALI U SIEBIE CHEŁMIEC WAŁBRZYCH [VIDEO]

Trwa punktowa seria siatkarzy WKSu w hali WOSiR. Nie licząc fazy pucharowej sezonu 2020/21 i turnieju półfinałowego o awans do pierwszej ligi rok później, wielunianie w kolejnym dwudziestym siódmym meczu z rzędu nie pozwolili rywalom wyjechać z kompletem punktów, a jedyną drużyną, z którą w tym czasie przegrali pozostaje KS Rudziniec.

Czytaj więcej...

JUBILEUSZOWE SPOTKANIA JAZZOWE W DOMU KULTURY [VIDEO]

Dwudzieste i zarazem jubileuszowe Wieluńskie Spotkania Jazzowe rozpoczęły się od wspomnienia, którego tak naprawdę mogłoby nie być, ale niestety było. Wspomniano bowiem zmarłego Dariusza Szymanka, wieloletniego pracownika Wieluńskiego Domu Kultury, dźwiękowca, ale też muzyka.

Czytaj więcej...

XXIV EDYCJA PROGRAMÓW STYPENDIALNYCH FUNDACJI POWIATU [VIDEO]

24 edycja stypendiów Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego była zarazem pierwszą w całości przygotowaną przez nowy zarząd fundacji na czele z jej prezesem Tomaszem Dawidziakiem. Dawidziak zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Chowisa, który był jej szefem od samego początku.

Czytaj więcej...

WAŻNE INFORMACJE DLA SPADKODAWCÓW I SPADKOBIERCÓW [VIDEO]

W ramach akcji „Bezpłatny wykład notariusza na Uniwersytecie III Wieku” Krajowej Rady Notarialnej we współpracy z izbami notarialnymi, w WDK odbyło się spotkanie pn. „Dziedziczenie, czyli o czym spadkodawca i spadkobierca wiedzieć powinien”.

Czytaj więcej...

W ROLI GŁÓWNEJ SIERADZKI ARTYSTA I ANIMATOR KULTURY [VIDEO]

Sieradzki artysta i animator kultury, Jerzy Kaszuba był bohaterem spotkania, jakie zorganizowano w Powiatowej Bibliotece Publicznej z okazji wernisażu wystawy jego rysunków satyrycznych pt. „Nasi mniejsi bracia”. Ponadto odbyła się promocja tomiku fraszek i haiku autorstwa Jerzego Kaszuby.

Czytaj więcej...

WSPOMNIENIOWY WIECZÓR STOWARZYSZENIA „PO PROSTU ŻYJ”

W Spółdzielczym Domu Kultury na os. Wyszyńskiego odbył kolejny wieczór poetycki zorganizowany przez Stowarzyszenie „Po prostu żyj” czyli osób z problemem choroby nowotworowej i ich rodzin. Głównym celem spotkania było uczczenie pamięci osób, które zmarły w trakcie walki z chorobą nowotworową.

Czytaj więcej...

DUCH PATRIOTYZMU I OBOWIĄZKU OBRONY OJCZYZNY

Nowi ochotnicy wstąpili w szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. To osoby, które do tej pory nie miały styczności ze służbą w wojsku. Nabór kandydatów do terytorialnej służby wojskowej przeprowadzono na terenie jednostki wojskowej w Kutnie. Wśród 107 nowych ochotników są uczniowie i studenci, osoby prowadzące działalność gospodarczą, pielęgniarki, księgowi, pracownicy ochrony.

Czytaj więcej...

„KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY” W SYRENIE [VIDEO]

Organizatorem koncertu „Koncertu niepodległościowego” który z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się kinie „Syrena”  był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu przy współpracy z Wieluńskim Domem Kultury.

Czytaj więcej...

„ŚLAD PAMIĘCIOWY”- SYLWETKI I ŻYCIORYSY [VIDEO]

Wystawę „Ślad pamięciowy” prezentującą sylwetki i życiorysy 12 osób, które w pierwszych latach swego życia doświadczyli prześladowań, można oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Autorką ekspozycji jest prof. Izabela Łapińska, fotograf i wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Czytaj więcej...

KONKRETNE PIENIĄDZE ZA DOBRE WYNIKI W NAUCE [VIDEO]

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze bardzo pomagają w nauce. Doskonale to rozumie młodzież z wieluńskich szkół średnich, która z roku na rok coraz liczniej aplikuje o środki finansowe z różnych źródeł. Dobrym tego przykładem są m. in. stypendia powiatu wieluńskiego dla uczniów szkól ponadpodstawowych i absolwentów.

Czytaj więcej...

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.