Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"Wieczna Miłość"- są wątpliwości

ImageProjekt  „Wiecznej Miłości' Wojciecha Siudmaka był niewątpliwie najważniejszą kwestią nad którą podczas ostatniej sesji debatowali radni miejscy.  A chodziło o podjęcie specjalnej uchwały w sprawie rozszerzenia działalności MZW o oddział Muzeum Pamięci Pierwszych Ofiar Rozpoczętej w Wieluniu II wojny światowej i Centrum Międzynarodowych Inicjatyw Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość”.

 

Gorącym orędownikiem takiego przedsięwzięcia jest burmistrz Majcher i sam Wojciech Siudmak, który także przybył na sesję. Aby nie być gołosłownym Siudmak przedstawił radnym specjalny film przybliżający tę piekną ideę. Do całego przedsiewzięca jak się dowiedzielismy muzykę ma skomponować Francis Loeb- światowej sławy francuski kompozytor. A wspomniane Muzeum mialoby powstać jak wiadomo w dotychczasowej siedzibie WDK.

W celu adaptacji budynku pod ten cel już od kilku tygodni prowadzone są w nim prace remontowe. Radni, co okazało się podczas dyskusji na ten temat, całym sercem popierają wspomniany projekt, niektórzy jednak  mieli  zastrzeżenia co do jego lokalizacji. Usytuowanie takiego centrum w WDK oznacza dla tej placówki wyprowadzkę z obiektu do kina Syrena i Klubu Nauczyciela. Głos w sprawie zabrali również dyrektor MZW Bogusław Abramek  i dyrektor WDK Henryk Gajęcki.

Po długiej dyskusji projekt wspomnianej uchwały poddano pod głosowanie. Jego wynik nie był pomyślny dla głównych inicjatorów tego pomysłu. Radni większością głosów odrzucili projekt uchwały dotyczący utworzenia w WDK- u oddziału Muzeum Ziemi Wieluńskiej.Taki wynik nie oznacza jednak definitywnego pozegnania z tym ciekawym projektem. Przewodniczący RM obiecał, ze radni wrócą do tematu, jak tylko zostanie wyjaśniona kwestia nowej siedziby domu kultury.

A więcej na ten temat w WYDARZENIACH TVK oraz  obszernej relacji z obrad RM, którą nadamy jak zwykle na zakończenie programu.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.