Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

10 lat w służbie niepełnosprawnym

ImageŚrodowiskowy Dom Samopomocy już na stałe wpisał się w krajobraz Wielunia. Jubileuszowe uroczystości podzielono na dwie części. pierwsza odbyła się całkiem niedawno  a drugą zaplanowano na czerwiec. Po specjalnej mszy świętej odprawionej w intencji pracowników i podopiecznych dalsza  część uroczystości odbyła się już w siedzibie placówki przy Traugutta.

 

Była naturalnie  okazja, aby przypomnieć dotychczasowe osiągnięcia domu pomagającego niepełnosprawnym i upośledzonym umysłowo. Placówka, o czym w swoich  okolicznościowych przemówieniach zauważyły  Wanda Czyż- kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Zdzisława Warych- kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,  dysponuje wykwalifikowaną kadrą. Na miejscu jest psycholog, wychowawcy i w razie potrzeby opieka medyczna. Przez ostatnich 10 lat z jej pomocy skorzystało naprawdę sporo osób. Niektóre z nich uczęszczają tutaj na zajęcia od samego początku.

A w jaki sposób uczą się samodzielności? Można tutaj nauczyć się gry na instrumencie muzycznym, uczestniczyć w zajęciach praktyczno technicznych. Wychowankowie również wspólnie przygotowują  posiłki, organizują okolicznościowe imprezy choćby z okazji Andrzejek czy Mikołajek. Poza tym często wyjeżdżają na wycieczki a przy sprzyjającej pogodzie uczestniczą w zajęciach plenerowych. Odświętnie ubrani podopieczni placówki nie kryli zadowolenia. Większość z nich jest tutaj już od ładnych paru lat i trzeba uczciwie przyznać chyba nie wyobraża już sobie, aby mogło być inaczej.

Podczas tej miłej uroczystości nie zabrakło naturalnie podziękowań i życzeń nie tylko od zaproszonych na jubileusz władz miasta i powiatu, ale też samych wychowanków. Zresztą te ostanie dla pracowników domu są chyba najcenniejsze. Po uroczystym obiedzie był również czas na zwiedzanie placówki, ale też nowo powstającego Ośrodka Rehabilitacji Stowarzyszenia Tacy Sami znajdującego się w sąsiedztwie ŚDS-u. Prace cały czas trwają i być może jeszcze w tym roku uda oddać sie do użytku przynajmniej parter budynku.

Ale to nie wszystko. W sąsiedztwie przygotowano kolejne udogodnienia: na specjalnie przygotowanym placu prowadzone będą zajęcia z hipoterapii, są już zainstalowane także specjalne urządzenia do ćwiczeń w plenerze. Pod koniec spotkania uroczyście podzielono wielki urodzinowy tort. Pierwsze kawałki wspólnie ukroili Wanda Czyż i burmistrz
Majcher.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.