Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"Bursztynowy" Wieluń

ImageMiniony weekend upłynął w Wieluniu pod znakiem bursztynu. Trzy dni, moc atrakcji dla starszych i młodszych - tak w skrócie można podsumować Europejskie Święto Bursztynu, które rozpoczęło się nad brzegiem rzeki w Konopnicy.

 

Na grodzisku mieszkańcy Konopnicy przygotowali spektakl "Legenda Zamczyska". Współczesność wraz z widownią została po drugiej stronie rzeki, na wzgórzach natomiast toczyło się życie sprzed blisko dwóch tysięcy lat.

Nad brzegiem rzeki stanęła rekonstrukcja osady pradziejowej, której życie mogli podglądać wszyscy zebrani.

Oprócz doznań duchowych i niewątpliwie edukacyjnych, było też coś dla ciała. Na stoiskach gospodarstw agroturystycznych królował smalec, ogórki, ser i miód. Najmłodsi, którzy brali udział w konkursie o szlaku bursztynowym, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury odebrali dyplomy i nagrody.

Głównym punktem pierwszego dnia "Święta" było wmurowanie kamienia milowego, który stanął na promenadzie w Konopnicy.

Konopnicki kamień nosi dumnie numer "jeden". Już stał się popularnym tłem pamiątkowych fotografii. Kolejne kamienie milowe "Polskiego Szlaku Bursztynowego" staną m.in. w Gdańsku, Kaliszu i Głubczycach.

Drugi dzień Europejskiego Święta Bursztynu zorganizowano na plantach miejskich przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Festyn rozpoczął się przemarszem korowodu z ulicy Kaliskiej przez centrum miasta. Następnie z inscenizacji przygotowanej przez uczniów SP w Kurowie można było dowiedzieć się jak powstał bursztyn.

Niewątpliwie wspaniałą atrakcją dla uczestników festynu kazały się prezentacje grupy legionistów rzymskich z Lublina. W Europejskim Święcie Bursztynu wzięli udział także gladiatorzy z Poznania, Barbarzyńcy z Rzeszowa i grupa "Celtica" z Warszawy, Krakowa i Lublina.

Uczestnicy festynu nie kryli podziwu i zadowolenia z tak wspaniale zorganizowanego "Europejskiego Święta Bursztynu". 

Image 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bursztynowy" Wieluń 

Koronawirus

Zarząd Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieluniu informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem biura Spółdzielni przy ul. Andrzeja Struga 1,administracje poszczególnych osiedli oraz biuro telewizji kablowej od dnia 16.03.2020 r. nie przyjmują interesantów do odwołania. Przyjmowane są zgłoszenia telefonicznie i mailowo.
Sprawy bardzo pilne wymagające bezpośredniego kontaktu omawiane będą na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.

#

Obsługa serwisowa TVK zostaje ograniczona do utrzymania sieci dystrybucyjnej.

Prosimy o powstrzymanie się od przeróbek instalacji tvk i uważne traktowanie kabli połączeniowych w czasie sprzątania itp.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl