Archiwum wiadomości

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE I NOWE STYPENDIA [VIDEO]

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego zajmująca się głównie przyznawaniem stypendiów dla młodzieży osiągającej dobre wyniki w nauce od lipca wprowadziła kolejną nowość. Jest nią Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich. W biurze będzie można zatem zasięgnąć porady prawnej zupełnie za darmo.

Porady w pierwszej kolejności udzielane są osobom, i to bardzo ważne, które albo nie są w stanie sami sobie poradzić z taką sprawą, albo po prostu nie mają pieniędzy, aby zasięgnąć płatnej porady w kancelarii prawniczej. Kolejna nowość w Fundacji dotyczy stypendiów. Od nowego roku szkolnego pojawią się dwa nowe.

Pierwsze z nich to artystyczne, przeznaczone dla młodzieży przejawiającej takie właśnie uzdolnienia. Drugą nowością jest stypendium matematyczne. To z kolei przeznaczone jest dla tych, którzy kochają matematykę i mają typowo ścisły umysł.

A zatem młodzież chcąca otrzymać takową gratyfikację finansową już teraz powinna zainteresować się sprawami formalnymi. Jak to wszystko będzie wyglądać, jakie trzeba spełnić wymagania fundacji.