Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

106 lat konnej sikawki pożarniczej

106 lat konnej sikawki pożarniczejW OSP w Masłowicach znajduje się niezwykła pompa pożarnicza – niezwykła, bo bardzo historyczna. Pochodzi z 1900 roku. Do masłowickiej straży trafiła z Rudy. Jako podstawowy sprzęt gaśniczy służyła do 1956 roku.

 

Jednak strażacy ochotnicy o niej nie zapomnieli, po gruntownej modernizacji prezentuje się bardzo okazale i co najważniejsze działa cały czas, podkreśla wiceprezes OSP w Masłowicach – Sebastian Jasiński.

106 lat konnej sikawki pożarniczejSikawka jest w dalszym ciągu atrakcją dla całej wsi. W lany poniedziałek strażacy jeżdżą z nią po wsi i symbolicznie polewają mieszkańców wodą. A zasięg strumienia wodnego jest naprawdę spory.

Sikawka sprawdziła się doskonale podczas III europejskich i VI krajowych zawodach sikawek konnych w Cichowie pod Poznaniem. W ubiegłym roku mysłowiccy strażacy zajęli podczas zawodów drugie a w tym roku pierwsze miejsce.

 

Jednostka posiada również dwa nowoczesne wozy pożarnicze, z których jest bardzo dumna. Warto również dodać, że OSP Masłowice jako jedyna jednostka strażacka z naszej gminy od 1996 roku należy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.