Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"DZIEŃ MUNDUROWY" W ZS nr 3 [wideo]

DZIEŃ MUNDUROWY W ZS nr 3Gdzie się uczyć, aby zostać policjantem lub strażakiem? Odpowiedź na to pytanie poznali gimnazjaliści, dla których Zespół Szkół nr 3 zorganizował „Dzień mundurowy”. Była to przede wszystkim okazja do pochwalenia się klasami mundurowymi. Jak się okazuje to dziś jeden z najchętniej wybieranych kierunków kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

 

 

W szkole nie mają wątpliwości, że tak duże zainteresowanie wiąże się z tym, że uczniowie mają nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne zajęcia.

Na co dzień szkoła współpracuje jednak przede wszystkim z wieluńską strażą i policją, dlatego przedstawicieli obu jednostek nie zabrakło na szkolnym pikniku. By przybliżyć gimnazjalistom tajniki zawodu strażacy pokazali gimnazjalistom, w jaki sposób udziela się pomocy rannym w wypadkach samochodowych. Uczyli też zasad udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei policjanci zaprezentowali auta, którymi ścigają piratów drogowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie można było wykonać odcisk palca. Gimnazjaliści sami mogli także wydawać komendy policyjnym psom.

Gimnazjalistów do wyboru klas mundurowych zachęcali ich starsi koledzy i koleżanki, którzy zaprezentowali dla nich musztrę.

To, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie pracą w policji i straży potwierdzają też przedstawiciele obu jednostek. Okazuje się jednak, że zostanie policjantem lub strażakiem wcale nie jest takie łatwe. Zobacz materiał wideo.

reporter: Daniel Sibiak, zdjęcia: Robert Kałuża

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl