Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"AURORA" OTWIERA DRZWI [wideo]

AURORA OTWIERA DRZWI Międzynarodowa Szkoła Złotego Różokrzyża została założona w Hiszpanii w 1924 r. ma wiele wiele ośrodków konferencyjnych na świecie, natomiast w Polsce jest tylko jeden, w Wieluniu, który obchodzi 10-lecie swojej działalności.

 

 

Lectorium Rosicrucianum jest szkołą duchową, która zrzesza uczniów zainteresowanych poszukiwaniem wewnętrznego rozwoju, wewnętrznej prawdy, chcących zmienić coś w sobie i otaczającym ich świecie.

Międzynarodowa Szkoła Złotego Różokrzyża liczy około 200 uczniów w Polsce, natomiast na świecie są ich tysiące. Do Wielunia na zjazdy konferencyjne przyjeżdża około 100-150 osób.

Uczniem Szkoły Złotego Różokrzyża może zostać każdy, kto chciałby poszukiwać prawdy, wolności, kto zadaje sobie pytania: po co jestem na tej Ziemi? Jaki jest cel mojego istnienia? Odpowiedzi na nie szukała również Bożena Gierat, która została uczniem Lectorium Rosicrucianum. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie, gdzie zajmuje się filmem i pisze do miesięcznika „Kino”. Z zawodu jest filmoznawcą, ukończyła Uniwersytet Jagielloński i prowadzi jedno z krakowskich kin.

 W sobotę 21 maja o godz. 10:30 ośrodek konferencyjny „Aurora” pod Wieluniem, z okazji swojego 10-lecia organizuje Drzwi Otwarte, w ramach których odbędzie się prezentacja multimedialna „Lectorium Rosicrucianum – historia i teraźniejszość”. Będzie można też zwiedzić ośrodek oraz świątynię. Drzwi otwarte zakończą się programem muzycznym.

reporter: Kamila Marciniak-Pieprzyk, zdjęcia: Robert Kałuża

PROGRAM

10:30 – Otwarcie ośrodka konferencyjnego
11:00 – Prezentacja  multimedialna:
          „Lectorium Rosicrucianum – historia i teraźniejszość”
12:00 – Zwiedzanie ośrodka konferencyjnego
            kawa, herbata
13:00 – Zaproszenie do Świątyni  – „Symbolika Świątyni”
14:00 – Poczęstunek
15:00 – Program muzyczny
16:00 – Zakończenie

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.