Archiwum wiadomości

"OSZCZĘDZACIE NA OŚWIACIE, BO SUMIENIA NIE MACIE" [wideo]

OSZCZĘDZACIE NA OŚWIACIE BO SUMIENIA NIE MACIENauczyciele, rodzice, a nawet sami uczniowie protestujący przeciwko zamiarowi przekształcenia ich placówek w szkoły filialne przez władze Wielunia pojawili się dziś na specjalnej V Sesji Rady Miejskiej zwołanej przez przewodniczącego rady Piotra Radowskiego na wniosek burmistrza Janusza Antczaka. "Oszczędzacie na oświacie, bo sumienia nie macie", "Nikt nas nie przekona, że ten projekt jest dobry" - można było wyczytać z transparentów, które protestujący przynieśli ze sobą.

 

Projekt zakłada przekształcenie sześcioklasowych szkół w Gaszynie, Sieńcu, Niedzielsku i Masłowicach w szkoły filialne o strukturze organizacyjnej klas I – III i oddziale przedszkolnym. Uczniowie starszych klas tych czterech placówek musieliby po reorganizacji uczęszczać do szkoły podstawowej w Rudzie.

O komentarz poprosiliśmy Mieczysława Majchera - byłego burmistrza, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu oraz Piotra Radowskiego - przewodniczącego Rady Miasta.

Po więcej zapraszamy do programu lokalnego w piątek, sobotę i niedzielę.

reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Marcin Pietrzak