Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

10 LAT WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY

ImageDwa stowarzyszenia, ale jeden cel: dać polskiej i niemieckiej młodzieży możliwość wzajemnego poznania - tak mówił o 10 letniej współpracy Wielunia i Osterburga burmistrz Mieczysław Majcher. Obchody tego jubileuszu miały miejsce w Wieluńskim Domu Kultury.

 

Odbyły się naturalnie przy udziale delegacji z Niemiec na czele z tamtejszym burmistrzem Hartmuthem Radenem. Choć formalnie współpraca trwa 10 lat została zapoczątkowana dużo wcześniej, kiedy to kluby piłki ręcznej nawiązały współpracę. Pierwsze kroki na niemieckiej ziemi stawiał ówczesny prezes MKS Henryk Bogus.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do wręczenia sobie nawzajem prezentów oraz wspomnień. Oprócz sportowców ściśle współpracują ze sobą także szkoły. Młodzież z Wielunia i Osterburga spotyka się przynajmniej raz do roku. Jak zapewniają samorządowcy współpraca obydwu miast będzie nadal kwitła na różnych płaszczyznach. Gwarantem tego ma być ponownie podpisane porozumienie oraz zasadzony dąb - symbol przyjaźni polsko-niemieckiej.

 

Image
Fot. Marcin Pietrzak

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.