Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"POPLON TO MÓJ DRUGI DOM" [wideo]

POPLON TO MÓJ DRUGI DOMSetki osób uczestniczyło we mszy świętej odprawionej przy Źródełku Objawienia w Koloni Kałuże. Za osoby, które mają problemy alkoholowe oraz cierpią na choroby nowotworowe modlił się biskup Jan Wątroba. Po raz kolejny grupa samopomocowa Poplon pokazała, jak ważne w walce z nałogiem jest wsparcie innych osób.

 

Poplon udziela wsparcia nie tylko alkoholikom i ich rodzinom, ale także osobom, które toczą walkę z rakiem. Spotkanie w tym niezwykłym miejscu było okazją do złożenia świadectwa przez ludzi, dla których Poplon jest drugą rodziną.

Źródełko Objawienia to miejsce, które cieszy się coraz większym kultem. Ponad 150 lat temu w tutejszym lesie ukazała się Matka Boska. W tym miejscu bije teraz źródło, choć pielęgnowanie pamięci o tym wcale nie było łatwe.

Ludzie wierzą, że woda ze źródła ma uzdrawiającą moc. Pielgrzymi odwiedzają źródło cały rok. Wodę czerpią litrami. Ci, którym pomogła, zostawiają tu wota dziękczynne.

Na reportaż z tego wydarzenia zapraszamy za tydzień do Tematu Tygodnia.

reporter: Magdalena Kopańska, zdjęcia: Marcin Pietrzak

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.