Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"JUBILEUSZOWA" KONSULTACJA

ImageKilka dni temu w Wieluniu odbyła się dziesiąta już konsultacja genetyczna prowadzona w ramach specjalnego programu na wykrywalność raka przez Międzynarodowe Centrum Nowotworów Dziedzicznych PAM w Szczecinie.

 

W 2009 roku w Wieluniu odbyły się 4 takie konsultacje. Jednak właśnie ta, dziesiąta cieszyła się rekordowym zainteresowaniem Wielunian. Do Gminnego Centurm Informacji przyszło ok. 200 osób!- mówi TVK WSM Zofia Spaleniak- kierownik GCI.

Nowi pacjenci jak zwykle zaczynają od wypełnienia specjalnej ankiety, potem oddają krew do badania a dopiero na końcu spotykają się z doktorem Huzarskim, który od samego początku przyjeżdża do naszego miasta.

Ci, którzy mają zmiany w kodzie genetycznym wskazujące na możliwość rozwoju nowotworu w przyszłości kierowani są na dalsze badania- mówi TVK dr n. med.  Tomasz Huzarski z  Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Nie od dziś wiadomo także, że w ramach profilaktyki walki z rakiem medycyna dopuszcza nawet amputację zdrowego jeszcze organu.

Jeśli zatem nie uda się za darmo, można takie badanie genetyczne zrobić sobie za pięniądze. Wystarczy wejść  na stronę www.read-gene.com.pl i zamówić badanie w internecie. Tak usługa jednak kosztuje i to niemało. Ale dobrze, że jest też taka możliwość.

"JUBILEUSZOWA" KONSULTACJA

Fot. Robert Kałuża

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl