Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

1% DLA WIELUNIA

1% DLA WIELUNIARozliczając się z fiskusem pamiętajmy koniecznie o organizacjach pożytku publicznego. 1% naszego podatku często czyni sporą sumę, jakże przydatną dla ich funkcjonowania. W ubiegłym roku podatnicy z naszego regionu spośród ponad 6 tys. zarejestrowanych w Polsce organizacji wybrali 321, którym łącznie przekazali ok. 350 tys. złotych.

 

Czy pamiętali też o wieluńskich organizacjach? Tak. Z tego grona wybrali 11 organizacji działających na terenie naszego powiatu a na ich konta od wieluńskich podatników wpłynęło ok. 200 tys. W tym względzie nie po raz pierwszy zresztą w pierwszej trójce jest Stowarzyszenie "Tacy Sami" Waldemara Kluski.

W ubiegłym roku uzyskało ono z 1 % ok. 95 tys. zlotych. Organizacja także i w tym roku liczy na przychylność podatników. Potrzeby jak wiadomo są ogromne a niedawno otwarty ośrodek rehabilitacji cały czas jest na doorobu. Bardzo dobre wpływy z 1% notuje tez Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

To m.in. z tych pieniędzy przyznaje najzdolniejszym uczniom stypendia. Z 1% pozyskalismy w ubiegłym roku ok. 130 tys. złotych- mówi TVK Andrzej Chowis- prezes fundacji. Z tej sumy ok. 40 tys. fundacja przeznaczyła na rehabilitację Bartka Żmudzińskiego. Dla kogo warto jeszcze przeznaczyć 1% naszego podatku?

Choćby na wieluński oddział PSD. Stowarzyszenie jest bardzo aktywne i nie szczędzi środków dla cukrzyków. Z 1% uzyskalismy w ubiegłym roku ok. 2100 złotych- mówi TVK Ryszard Klaczyński- prezes wieluńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

A zatem wspierajmy organizacje pozarządowe. Niech 1% naszego podatku zostanie w Wieluniu.

1% DLA WIELUNIA

Fot. Robert Kałuża

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.