Archiwum wiadomości

"NIELEGALNY" PARKING?

ImageW godzinach szczytu zaparkowanie w Wieluniu samochodu czasem graniczy z cudem. Co prawda buduje się kolejne parkingi, ale to za mało. Nowe miejsca dla samochodów mogłyby powstać również na ul. Kopernika w rejonie pawilonu handlowego Mira.

 

Projekt parkingu,  choć opracowany, niestety nie doczekał się w dalszym ciągu  realizacji.  Dlaczego?  Jak się okazuje, pojawiły się pewne przeszkody, które uniemożliwiają jakiekolwiek działania. Miasto póki co nie może dogadać się z lódzkim oddziałem GDDKiA jesli chodzi o ustalenie zjazdu z ulicy Kopernika, która jest częścią drogi krajowej nr 45.

Romuald Szewczuk- naczelnik Wydzialu Inwestycji i Rozwoju UM nie ukrywa, że parking w tym rejonie miasta byłby znacznym udogodnieniem, dlatego podejmie wszelkie starania, by  powstał. Mogłoby tu powstać ok. 50 nowych miejsc postojowych.

Kierowcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i na nową inwestycję poczekać do przyszłego roku. Tak czy inaczej samochody tutaj parkują, choć nieutwardzony teren sprawia kłopoty wysiadającym z aut głównie podczas deszczu. Trzeba wtedy brnąć przez kałuże wody i błota.

"NIELEGALNY" PARKING?

Fot. Robert Kałuża