Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

Archiwum wiadomości

"Nielat" przynosi efekty

ImageW ramach tej specjalnej akcji policjanci z  Wielunia ujęli dwóch 15-latków, z których każdy miał prawie po 1,5 promila alkoholu w organizmie.Całość przedsięwzięcia jak zawsze przygotowywana była przez Zespół ds. Nieletnich. W czasie trwania akcji skontrolowano miejsca zagrożone przestępczością, patologiami, zakłóceniami bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Na terenie miasta i gminy Wieluń skontrolowano 27 takich miejsc. Ponadto policjanci wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych skontrolowali 3 placówki handlowe, pod kątem sprzedaży, podawania alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. Nie stwierdzono nieprawidłowości w tym zakresie. Podczas działań wylegitymowano 20 nieletnich.

Wśród nich znalazło się 9 młodych ludzi palących papierosy oraz trzech przebywających na wagarach. W trakcie trwania akcji "Nielat" mundurowiujęli dwóch 15-latków, którzy o godzinie 22.30 wracali z imprezy urodzinowej swojego kolegi. Jeden z nich szedł całą szerokością ulicy Św. Barbary. Okazało się, że każdy miał, prawie po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi nieletni zostali odwiezieni przez policjantów do swoich domów, gdzie rodzice byli bardzo zaskoczeni zaistniałym faktem.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy, ponieważ na wspomnianej imprezie były również inne osoby nieletnie spożywające alkohol. Funkcjonariusze sprawdzają skąd mieli alkohol. Sprawą zajmie się teraz Sędzia Rodzinny, ponieważ zachowanie nieletnich stanowi przejaw demoralizacji.

Takie akcje przeprowadzane są cyklicznie raz w miesiącu. O każdym przejawie demoralizacji policja informuje rodziców.
 

Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.

Telewizja

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.

PORTAL WSM

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do:

  • Najważniejszych informacji dotyczących lokalu oraz szczegółów umowy z WSM,
  • Szczegółowych informacji na temat wysokości historycznych (okres 3 lat) oraz bieżących opłat związanych z umową,
  • Wyciągu z konta związanego z umową z WSM,
  • Odczytów i rozliczeń mediów, wraz ze szczegółami liczników zamontowanych w lokalu,
  • Zamieszczonych na portalu dokumentów oraz e-faktur.

więcej na wsm.wielun.pl