Telewizja kablowa TVK WSM Wieluń

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu oraz jej filiach w Rudzie i Masłowicach, miały miejsce warsztaty kreatywnego pisania. Zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych, przeprowadził humanista, dziennikarz i pisarz Jarosław Górski.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

PIERWSZE SEANSE W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ

Po wieloletniej przebudowie kino „Syrena” w nowej odsłonie wraca wreszcie na mapę kulturalnych instytucji Wielunia. W sobotę 21 października odbędą się inauguracyjne pokazy filmowe. Bilety na seanse dostępne będą od czwartku na stronie WDK i w kasie kina. W weekend otwarcia bilety będą w promocyjnej cenie- po 10 złotych.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

OPOWIADANIA PEŁNE MĄDROŚCI I CIEPŁEGO HUMORU [VIDEO]

Kolejne wydarzenie literackie w ramach projektu „Rozpisani, oczytani z biblioteką obeznani” miało miejsce w filii biblioteki miejskiej w Turowie. Z najmłodszymi czytelnikami spotkała się autorka książek dla dzieci Zofia Stanecka.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

ZWIEDZILI RZYM, WENECJĘ I WATYKAN [VIDEO]

Młodzi, a jednocześnie najlepsi z najlepszych- uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu wzięli udział w ciekawej wyprawie: pojechali na 9-dniową wycieczkę do Włoch. Do Italii pojechało w sumie  dwunastu uczniów z obu szkolnych placówek.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

PEWNIE POKONALI ASPR ZAWADZKIE [VIDEO]

W piątej kolejce pierwszej ligi szczypiorniści MKS-u Wieluń pokonali pewnie ASPR Zawadzkie 39:32. Wygrana gospodarzy od początku była niezagrożona, a chwila niepewności co do końcowego wyniku pojawiła się tylko na początku drugiej połowy, gdy goście w siedem minut odrobili połowę z ośmiobramkowej straty.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

WYWALCZYŁY WICEMISTRZOSTWO POLSKI [VIDEO]

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa na specjalnym spotkaniu pogratulował sukcesu kolarkom MLKS-u. Juniorki młodsze wywalczyły wicemistrzostwo Polski w drużynowej jeździe na czas.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

O GĄSKĘ ZIEMI WIELUŃSKIEJ ŚMIECHEM I DOWCIPEM [VIDEO]

Klubu Satyryka ”ja gęgole!”, Starostwo Powiatowe i Powiatowa Biblioteka Publiczna wspólnie zorganizowali drugą już edycję turnieju satyrycznego „ o Gąskę Ziemi Wieluńskiej”. W satyryczno- konkursowe szranki stanęła ponad dziesiątka śmiałków, którzy do Wielunia przyjechali z Łodzi, Warszawy, a nawet okolic świętokrzyskiego.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

LITERACKO- ARTYSTYCZNY PROJEKT MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI [VIDEO]

Spotkania autorskie, zajęcia plastyczne i warsztaty kreatywnego pisania- to wszystko w miejskiej bibliotece, która realizuje literacko- artystyczny projekt „Rozpisani, oczytani z biblioteką obeznani”. Pierwszym etapem projektu było spotkanie z ilustratorką Marianną Oklejak w filii Biblioteki Publicznej w Rudzie.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

O ZERWANEJ KOALICJI I DALSZEJ WSPÓŁPRACY Z RATUSZEM [VIDEO]

W specjalnym wywiadzie dla TVK WSM radni miejscy z czterech ugrupowań komentują ostatnie sesyjne wydarzenia. Przypomnijmy zatem, że dotychczas funkcjonująca koalicja w radzie ostatecznie się rozpadła, burmistrz stracił większość, a samorządowcy w dalszym ciągu nie kryją rozgoryczenia całą sytuacją.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

O EKOLOGICZNYCH INWESTYCJACH I CENIE CIEPŁA [VIDEO]

Choć od ostatniej sesji Rady Miejskiej minęły już prawie trzy tygodnie emocje związane z zaproponowanymi przez włodarza miasta inwestycjami w postaci budowy biogazowni oraz elektrociepłowni wytwarzającej energię ze spalania słomy opadają wolno. Także w wieluńskiej Energetyce Cieplnej, która o norweskiej inwestycji dowiedziała się praktycznie w ostatniej chwili.

Dodaj komentarz

Czytaj więcej...

Na tej stronie używamy cookie

Telewizja

Zmiany w ofercie kanałów analogowych

 

 

Nasz kanał Youtube

Nasz kanał na Youtube

 

 

O nas

Telewizja Kablowa WSM jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu. Szacuje się, że ogląda nas blisko połowa wieluńskiej społeczności. Jesteśmy z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy. Telewizja Kablowa Wieluń dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2, który widzowie odbierają przez 24 h na dobę.